این سایت مخصوص عرضه کتاب های الکترونیکی مجد و همچنین عرضه بخشی از کتاب های چاپی مجد می باشد. کتاب های چاپی مجد همچنان از طریق سایت www.majdpub.ir قابل دسترسی و خرید می باشد.

بابت کتاب های الکترونیکی:

گرانی کاغذ و به تبع آن گرانی کتاب و همچنین مشکلات دسترسی حقوقدانان در اقصی نقاط کشور و عدم امکان ارسال کتاب به مخاطبان خارج کشور ما را برآن داشت تا سایت عرضه کتاب های الکترونیکی مجد را طراحی و راه اندازی نماییم.

کتاب های الکترونیکی علمی و دانشگاهی باید اولاً از جهت صفحات مطابق کتاب های اصلی باشند تا مخاطب بتواند به مطالب آن ارجاع داده و استناد نماید و ثانیاً این نوع کتاب ها را نمی توان در گوشی موبایل مطالعه کرد و خواننده باید دارای تمرکز لازم بوده و بتواند ملاحظات و نظرات خود را حاشیه نویسی کند. به این دلایل، کتاب های الکترونیکی مجد فقط از طریق ویندوز و توسط کامپیوتر قابل دریافت و استفاده می باشد.

قعلاً کتاب های منتشر شده مجد و امجد در سال های 97 و 98 و 99 و 1400 و 1401 بصورت الکترونیکی در دسترس علاقمندان قرار گرفته و در آینده همه کتاب ها مشمول این طرح خواهند شد.

برای خرید کتاب، بعد از پرداخت وجه، لینک دانلود و کد فعال سازی کتاب بصورت آنلاین در پنل کاربری قابل مشاهده است. کد فعال سازی یکبار مصرف بوده و فقط مخصوص کامپیوتری است که دانلود در آن صورت گرفته است.

امکانات ویژه ای در نرم افزار وجود دارد که کاربران می توانند ضمن علامت گذاری مطالب مهم، یادداشت های خود را در هر بخش و کنار متن ثبت کرده و در زمان نیاز به آنها مراجعه نمایند.

نکته مهم: قبل از دانلود کتاب در قسمت (control panel) وارد بخش Region شده و در ذیل آیکون Adminstrative با زدن کلید Change System کنترل نمایید که (Persain(Iran انتخاب شده باشد. با انتخاب این گزینه، سیستم Restart می شود. در این صورت مجدد وارد سایت شده و عملیات دانلود را انجام دهید.

و اما بابت عرضه بخشی از کتاب های چاپی:

نیاز جامعه مخاطب حقوقی به منابع متعدد برای نگارش مقاله، کتاب، لایحه و ... و گرانی کتاب با توجه به هزینه های تولید، اقتضا دارد امکان دسترسی به بخش های آثار و منابع حقوقی فراهم گردد.

عدم وجود منابع جدید در کتابخانه ها و نیاز تحقیقی و تحصیلی افراد  باعث گردیده بسیاری از افراد متعهد به حقوق دیگران را نیز وادار به نقض حقوق پدیدآورندگان نماید.  علاوه بر آن، هزینه تکثیر در فروشگاه های تایپ و تکثیر بسیار گران تر و کیفیت کار چاپی در این فروشگاه ها بسیار نازل تر بوده و از این جهت نیز قابل توجه است.

در طرح عرضه بخشی از کتاب های چاپی مجد اقدام به فروش صفحات درخواستی از طرف مشتری با کیفیت کتاب اصلی و با همان فرمت کرده و موارد درخواستی علاوه بر حضوری توسط پست ارسال می گردد. البته در مواردی که لازم دانسته شود، فایل بخشی از کتاب نیز قابلیت عرضه خواهد داشت.

برای دریافت این خدمات لازم است ابتدا در سایت ثبت نام کرده و اطلاعات مورد نیاز ارائه گردد.

و کلام آخر آن که حفظ حقوق پدیدآورنده و ناشر وظیفه قانونی و اخلاقی همه مخاطبان است.